Družina

5. 4. 2023 jsme si připravili velikonoční tvořivé dílny. Děti si vyzkoušely barvení vajíček v rýži, tvoření nazdobené velikonoční kytice, zajíčka ze dřeva, slepičky a další dekorace, kterými si dozdobily své domovy v období Velikonoc.

V pátek 12. 5. jsme navštívili autoservis, už víme jakou práci má automechanik. Potom jsme si zahráli hru „Jak to chodí u zvířátek“. Už víme, které maminky se o svá mláďátka starají a které ne. Podařilo se nám správně vyluštit křížovku a menší děti našly správnou cestu z bludiště pro slepičku Pipku. Nakonec jsme si vyrobili přáníčka pro své maminky.

26. 5. jsme se s družinou zašli podívat na Rodinnou farmu v Bernarticích. Nejvíce se nám líbila zemědělská technika, zvláště si každý vyzkoušel ježdění traktůrkem a mohl zorat kousek pole. Na závěr jsme si pochutmali na čerstvé mrkvičce a kedlubnách přímo ze záhonu a výborných pečených bramborách s kečupem. Natěmi ze zeleniny jsme ještě nakrmili kozy.

6. 6. Uspořádali jsme společný piknik v trávě. Nachystali jsme si občerstvení k jídlu i k pití a také několik netradičních her pro pobavení. Piknik se nám velmi podařil a určitě si ho někdy zopakujeme.

V červnu jsme uspořádali několik turnajů, aby si děti mohly porovnat svou zdatnost a šikovnost. Skládali jsme puzzle, hráli pexeso a také jsme změřili síly ve stolním fotbálku.

Měsíc září byl pro nás seznamovacím měsícem, jak s novými prvňáčky, tak prvňáčci se seznamovali s novýmí spolužáky a prostředím školy. V družině jsme hráli spoustu seznamovacích her a také proběhly dvě venkovní bojovky. Děti plnily úkoly ve smíšených skupinkách. Využili jsme k tomu krásný prostor obecní zahrady. První byla bojovka s úkoly na lesní téma a ta druhá skřítkovská, spojená s opékáním špekáčků.

Podzimní dny se krátí a máme tady dušičky. Uspořádali jsme strašidelnou bojovku s úkoly pro děti a rodiče, spojenou s tvořením a občerstvením. Strašidelné odpoledne se velmi vydařilo. Děti zvládly bojovku s úkoly dobře a pak se šlo do prostor školy – kde jsme se zahřáli výborným šípkovým čajem. Děti si mohly vytvořit podzimní lampičku nebo strašidýlko na špejli. Rodiče měli čas na popovídání si mezi sebou a ochutnání dobrot z podzimních plodů. Moc děkujeme za účast a taky za bohaté občerstvení, které rodiče přichystali.

Start zimy byl naplno. Sněhová nadílka byla bohatá, i když nevydržela dlouho. Stihli jsme hry na sněhu, stavění sněhuláků, bobování i zimní družinové závody. Doufáme, že sněhová nadílka nebyla tuto zimu poslední.