Třída BERUŠKY

beruska.jpg (14 KB) CHARAKTERISTIKA TŘÍDY

Kapacita třídy: 20

Věkové složení: 2,5 – 4 roky

Ve třídě Berušek je věnován dostatek času na adaptaci dětí v úzké spolupráci s rodiči dětí a zcela v souladu s individuálními potřebami dítěte. Děti si pomalu a postupně zvykají na pobyt v mateřské škole, na každodenní činnosti. Od prvopočátku jsou vedeny k samostatnosti v sebeobsluze, hygieně, stolování. Učí se komunikovat s ostatními dětmi, učitelkou, spolupracovat, hrát si ve skupinách. Společně si vytváří jednoduchá třídní pravidla, která se pomalu učí respektovat. Děti jsou vedeny k vzájemné ohleduplnosti, toleranci, učí se pomáhat si navzájem. Děti se věnují činnostem a aktivitám, které přispívají k rozvoji jejich osobnosti – rozumové, smyslové, výtvarné, pracovní, pohybové, jazykové, dramatické činnosti … Uskutečňované aktivity a činnosti dětí čtyřletých se vyznačují větší náročností, děti jsou vedeny k větší samostatnosti nejen v aktivitách, ale i ve vlastním rozhodování. Na děti tohoto věku jsou kladeny vyšší nároky týkající se sebeobsluhy, základních kulturně hygienických a zdravotně preventivních návyků.